Безпритульні чотирилапі: убити не можна помилувати?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Безпритульні чотирилапі: убити не можна помилувати?

На жаль, на вулиці домашні охоронці опиняються, як правило, через безвідповідальність господарів, які не мають бажання їх утримувати… При цьому, із року в рік число бездомних тварин у місті над Тисою не зменшується… а навпаки – зростає.
Чи відповідальні ми за тих, кого приручили?
Протягом останнього часу у Інтернеті набувають все більшої популярності волонтерські рухи. Чимало небайдужих людей гуртуються за інтересами, допомагаючи як обділеним долею дітям, так і тваринам.
-Мені шкода собак і кішок, які не мають домівок. Як не прикро, є такі недобросовісні краяни, які завівши чотирилапого «друга», не бажають нести за нього відповідальність і виганяють із дому. Тож разом із друзями намагаємося прилаштувати безпородних, але дружелюбних істот у сім’ї, – каже волонтерка Світлана Кіш.
Однак є в Хусті і такі, хто не любить тварин і навіть намагається позбутись їхньої присутності шляхом вбивства.
-У місті розвелось багато бродячих собак, які поводяться агресивно. Боюсь, що одного разу вони нападуть на когось із дітей і покусають. Самій страшно проходити повз великі зграї. Вдома травин не маємо взагалі, тож трирічний син боїться від зубатих істот. Колись їх відловлювали і розстрілювали. Вважаю, що це правильно! – запевняє хустянка Ірина Бонь.
А втім, за неофіційними даними, у місті над Тисою вештається кілька десятків собак-безхатченків. Інколи мешканці багатоповерхівок складаються грошима і стерилізують собак, які живуть у дворі. Багато хто і підгодовує тварин, і не обділяє ласкою, проте із-за певних життєвих обставин узяти собі додому чотирилапих не може…
У європейську суспільстві з тваринами потрібно поводитись гуманно
Два роки тому керівництво області підписало Меморандум із міськими головами Ужгорода, Мукачева та Хуста про регулювання чисельності безпритульних собак. Метою документу було узгодження дій приватної, громадської та владної ініціативи щодо вирішення проблеми утримання безпритульних тварин та забезпечення виконання Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Тож у трьох населених пунктах Закарпаття собак мали відловлювати гуманними способами, лікувати, стерилізувати і тільки у випадку, якщо тварина хвора або небезпечна для суспільства, шляхом ін’єкції проводити евтаназію.
-На жаль, питання притулку досі не зрушилось із «мертвої точки». Наразі готова вся технічна документація, земельну ділянку, на якій повинен розквартируватися «новий дім» для безпритульних, виділено, однак немає грошей на будівництво установи, – розповідає Хустський міський голова Володимир Кащук. – Розумію, що тварини голодують, дехто з краян проти них агресивно налаштований, та ми живемо не в епоху середньовіччя, тому повинні вирішувати проблеми гуманними шляхами. Вбивати собак ніхто не буде! Наразі керівництво міськвиконкому займається питанням тварин-безхатченків. Пропонуємо підприємцям взяти їх на охорону приватних та комунальних об’єктів. Наразі вже є домовленість із ТОВ «Атлант».
Кожному з нас відомо чимало історій, коли покинуті тварини роками чекають господарів на зупинках, станціях чи навіть помирають на могилах власників. Людині справді є чого повчитись від «братів менших». Тож, прагнучи жити у цивілізованому європейському суспільстві, ми повинні стати добрішими до тих, хто нас оточує, ніколи не кидати напризволяще собак і кішок, адже вони вірно служать людині всім своїм єством до останнього подиху.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)