Підприємства-привиди у Хусті вже не запрацюють, утім замість них повинні з’явитись нові

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Підприємства-привиди у Хусті вже не запрацюють, утім замість них повинні з’явитись нові

Цегельний завод, взуттєва фабрика, завод технологічного обладнання… Скільки їх, підприємств, що канули до Лети… тільки у нашому місті. Зараз лише в районі Хустського «М’ясокомбінату» майже десятки напівзруйнованих будівель-привидів, які колись були потужними заводами, фабриками, діючими установами.

Проте, на жаль, уже десятиріччями ціла низка будівель руйнується, у той час, коли хтось міг би налагодити на базі старих закинутих підприємств нові потужні виробничі лінії…
А скільки робочих місць втрачено… через що тисячі наших краян вимушені їздити на заробітки за кордон. Скільки хороших кваліфікованих спеціалістів змінили професії?!
На жаль, архітектурні привиди не мають майже ніякої перспективи на відродження. Зокрема, Хустський міський голова Володимир Кащук переконаний, що наразі, у першу чергу, потрібно давати «зелене світло» новим інвестиційним проектам.
-Підприємства, що давно простоюють, уже майже не можна реанімувати, хоча вони назавжди залишаться «сторінкою» нашої історії, – заявляє пан Володимир. – Як не прикро, та цілі галузі нині втрачено. Проте я не кажу, що не слід працювати над цим питанням. Занедбані, покинуті об’єкти можуть отримати «друге життя» завдяки підприємцям, але, скоріш за все, їх буде перепрофільовано. Нині ж активно працюємо над залученням капіталовкладень у наш край. Скажімо, інвесторами з Італії, зокрема, «ТОВ “Флоріан ШУЗ”» закуплено три цехи на ЕКОЗі і 350 мешканців міста незабаром зможуть там трудитися. Тільки такими невеликими «кроками» поки що можна піднімати економіку, працевлаштовувати краян. Потрібно шукати нестандартні рішення для розвитку і підтримки бюджету міста та для покращення добробуту хустян.
Тож головною прерогативою нині очільник міста вбачає саме відкриття нових підприємств за рахунок європейських компаній.
-Ми хочемо створити нові робочі місця для мешканців міста. Адже краяни повинні мати стабільний заробіток у себе вдома. І відрадно, що мої амбітні плани поступово починають втілюватись у життя, адже я давно мріяв, аби в Хусті діяло підприємство, де можна було б працевлаштувати принаймні тисячу містян. До речі, інвестори, йдуть не в Мукачево, не в Ужгород, а саме до нас, адже вірять нам, бачать, як місто відроджується, – стверджує Володимир Кащук. – Зокрема, німецька фірма, яка займається виробництвом джгутів та кабельно-провідникової продукції для автомобільної галузі, планує в Хусті збудувати новий потужний завод.
Між іншим, керівник «Industrie Elektrik» Ервін Грек, асистент Карола Бігелмаєр та генеральний директор ТзОВ «Берег-Кабель ГмбХ» Томаш Вереш під час нещодавньої зустрічі з Хустським міським головою підтвердили свої наміри про співпрацю.
Тож будемо сподіватися, що в найближчій перспективі інвестиційний проект допоможе краянам знайти гідну роботу і принесе у бюджет міста додаткові кошти.

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)